Choď na obsah Choď na menu
 


Spermie - plodnosť

 semmax.jpg

Odporúčané produkty na plodnosť podľa účinnosti:

1, Maca Fresh

maca-fresh-man.jpg

2, Semmax

semmax_volume_caps_1_.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3, RXplus

rx-plus_1_.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termín „spermia“ nie je zrejme nikomu na tejto Zemi neznámy. Každý vie, že spermia je mužská pohlavná bunka, ktorá sa tvorí v semenníkoch. Avšak nie každý má o nich všetky dostatočné informácie a nie každý chlap vie, ako zabezpečiť svojim spermiám vhodnú starostlivosť. 

Obrázok Základné údaje
Zrelá spermia sa skladá z hlavičky, krčku, tela a bičíka. Spermie sa vytvárajú vnútri semenníkov a na svoje dozretie potrebujú až 84 dní a teplotu nižšiu ako 37 stupňov Celzia. Odkiaľ putujú do nadsemenníkov, kde získajú dlhý chvostík, ktorý im umožňuje plávanie. V nadsemenníkoch sa zrelé spermie zhromažďujú, odkiaľ sa pri pohlavnom styku presunú do tela ženy, kde ak zrelá spermia natrafí na zrelé ženské vajíčko, oplodní ho. Vajíčko, aj spermia majú svoje vlastné gonozómy. Gonozóm je 23. chromozóm, jediný pohlavný chromozóm, ktorý sa nachádza v jednej genetickej sade. Vajíčko má vždy chromozómy XX, spermia XY. Ak sa spoja chromozómy X a Y, spolu s manželkou budete očakávať chlapčeka, ak sa spoja chromozómy X a X, tešte sa na dievčatko.

Čo zabíja vaše spermie?
Spermie zabíja mnoho faktorov. S niektorými sa bežne stretávate a ani si to neuvedomujete. Pre dobrú plodnosť je dôležitá dostatočne vysoká početnosť spermií, pretože hoci vajíčko oplodní len jedna spermia, ak je ich málo, šance na oplodnenie klesajú. Dôležitá je tiež pohyblivosť, sila a tvar spermie.

Pri práci s notebookom buďte opatrní, pretože aj to môže negatívne ovplyvniť našu plodnosť. Častým zvykom je sadnúť si s laptopom na posteľ a uložiť si ho do lona. A práve takáto poloha zohrieva semenníky z pôvodných 34,5 stupňa na Celzia aj o 3 stupne, keďže notebook sa zvykne zohriať až do teploty 70 stupňov Celzia.

Zabijakom spermií môžu byť aj priliehavé slipy, módne tangá alebo obtiahnuté nohavice. Negatívny vplyv má aj fajčenie marihuany, užívanie alkoholu a priveľmi korenistých jedál, prehnané opaľovanie, horúce kúpele, vyhrievané sedačky, či sauny a opatrní by ste mali byť aj pri bicyklovaní, pretože aj pád na hornú tyč bicykla môže zapríčiniť problémy s potenciou. Na zvlhčenie pošvy nepoužívajte sliny, pretože obsahujú jednak choroboplodné zárodky a jednak spomaľujú pohyb spermií.

Na celkový stav spermií môže vplývať aj zdravotný stav, prostredie, v ktorom žijete, váš životný štýl, stres, ktorému sa vystavujete, užívanie liekov, či nadváha.

 

andrimax-2_sk.jpgAko „vypestovať“ zdravé spermie
Riziko, že sa vaše spermie nebudú vyvíjať správne, rastie úmerne s vekom, avšak dodržiavaním niektorých zásad môžete riziko poškodenia spermií minimálne znížiť, ak nie celkom eliminovať.

Mali by ste sa vyvarovať nosenia obtiahnutej bielizne a nohavíc, a tiež dlhým horúcim kúpeľom či pobytom v saunách. Znížte príjem tuku a ak máte nadváhu, schudnite, pretože obezita zhoršuje pohyblivosť spermií. Vyhýbajte sa drogám a opojným látkam, tiež znížte príjem kofeínu a menej fajčite.

Dopriať by ste si mali dostatočný prívod vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Na spermie najlepšie pôsobia vitamín E, vápnik, selén, zinok a kyselina listová. Vitamíny dopĺňajte aj vo forme čerstvého ovocia a zeleniny.

Vyhýbajte sa stresu a doprajte si kvalitný spánok a odpočinok. Takisto sa pokúste vyvarovať pravidelnej konzumácii „modrých tabletiek“.

Čo presne obsahujú spermie:

Vodu – 91, 8%, sušinu – 7,2%, proteín: 45 gramov na liter, kyselinu močovú: 60 mg na liter, vitamín E: 9,8 mg na kg, vitamín B12: 0,45 mg na liter, vitamín C: 43 mg na liter, fruktózu: 2,24 g na liter, sorbitol: 0,1 g na liter, kyselinu citrónovú: 3,76 g na liter, kyselinu mliečnu: 0,37 g na liter, lipidy: 1,88 g na liter.

SEMMAX Doplnok stravy vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorí chcú podporiť spermatogenézu, plodnosť, reprodukciu, fyzické a psychické zdravie a vitalitu. Silné zloženie - v jednej dennej dávke 830 mg zmesi. Prírodný produkt - základ produktu je tvorený čisto prírodnými bylinnými extraktmi. www.semmax.sk

semmax_volume_caps_1_.jpg


Zaujímavosti o spermiách

 • priemerná produkcia spermií je až 72 miliónov denne
• ich počet v ejakuláte muža je 200 – 600 miliónov
• priemerná rýchlosť spermie v ejakuláte je 10 – 60 µm za sekundu
• ich životnosť v tele je asi mesiac
• v tele ženy prežívajú 1- 2 dni, v niektorých prípadoch až 2 – 4 dni
• aby sa spermia dostala až k vajíčku, musí 20 tisíckrát vykonať vlnivý pohyb bičíka, aby sa mohla posunúť dopredu
• ak chcete splodiť dieťa, pár dní sexuálne abstinujte, zlepší to kvalitu vášho ejakulátu a tým aj šance na oplodnenie
• zrelá spermia je dlhá až 70 µm


Autor: Desmond.,  atlas.sk

 

semmax.jpg