Choď na obsah Choď na menu
 


Predĺženie erekcie 

Tabletková forma predstavuje najjednoduchší spôsob liečby tejto poruchy. Lieky pôsobia priamo na bunky hladkého svalstva cievnej steny.

crilex2_sk.jpg

  Cievy sa účinkom liekov roztiahnu a naplnia krvou. Lieky majú jednoduché dávkovanie. Sú len na lékarsky predpis. Inou metódou sú voľne dostupné výživové doplnky, ktoré majú podobný, ale o niečo obmedzenejší účinok ako lieky. Nie sú na lekársky predpis.

 Obrázok

K stoporeniu penisu môže dôjsť aj priamou aplikáciou lieku formou injekcie. Po jej aplikáci dochádza k zvýšenému prekrveniu pohlavného údu.  Pacient si dávku aplikuje sám vždy pred pohlavným stykom. Injekcie sa aplikujú priamo do pohlavného údu. Táto forma liečby musí byť pravidelne kontrolovaná lekárom, pretože môže dochádzať k nežiadúcim účinkom.

  

ako-na-predcasnu-ejakulaciu.jpg

 

Hormonálne prípravky sa používajú pri hormonálnych poruchách, z tohoto dôvodu sa ich aplikácia využíva len vo zvláštnych prípadoch.

  

hydromax-x30_3.jpgMedzi neliekovú formu liečby zaraďujeme vakuovú terapiu. Stoporenie vyvolá vákuová pumpa. Umelohmotný zvon sa nasadí na pohlavný úd a pomocou pripojenej pumpy sa vytvorí vákuum, ktoré následne spôsobí stoporenie.  

 
 

 

 

 

 

 

 

U pacientov s psychickou poruchou môže byť porucha stoporenia liečená pomocou psychosexuálnej liečbyObrázok                                                             

  

Pri ťažkých poruchách sa pristupuje k chirurgickému zákroku. Do dutého tkaniva sa vloží implantát, ktorý môže byť z pružného alebo polotuhého silikónu, ktorý spôsobuje stále stoporenie. Môže byť tiež implantovaný systém obsahujúci hydraulickú pumpu, k stoporeniu dochádza pumpovaním. K chirurgickému zákroku sa pristupuje v prípade, kedy už nejde použiť žiadne iné postupy.Obrázok

    

 

  

 

 

Znecitlivujúce gély na predčasnú ejakuláciu

Predčasná ejakulácia je vec, ktorá trápi viac mužov, ako by ste si mysleli. Nie je sa za čo hanbiť, ale treba to riešiť. Spôsobov je viacero. My si dnes povieme o géloch, ktoré sa nanášajú na penis a zabránia predčasnej ejakulácii. Pozrieme sa na druhy a konkrétne značky, povieme si výhody a nevýhody a vymenujeme si aj možné alternatívy.

 

Ako gély fungujú

Princíp je veľmi jednoduchý. Gél sa nanesie na mužský pohlavný orgán tesne pred pohlavným stykom. Vplyvom účinných látok obsiahnutých v prípravku príde k čiastočnej lokálnej anestézii – k znecitliveniu. Znecitlivenie nie je samozrejme úplné. Gél treba naniesť hlavne na miesta, ktoré sú najväčším zdrojom stimulácie pri pohlavnom styku, a teda na žaluď a spodnú časť penisu v oblasti uzdičky.

 

Výhody znecitlivejúcich prípravkov

Najväčšou výhodou je hlavne ľahká aplikácia. Ak sa jedná o sprej, tak stačí nastriekať, ak ide o gél, stačí orgán potrieť. Ďalšou výhodou je možnosť zakúpiť tieto prípravky aj bez lekárskeho predpisu. Stačí navštíviť lekáreň alebo si konkrétny výrobok objednať cez internet. Každý určite ocení aj rýchly nástup účinku. To znamená, že nie je nutná dlhodobá liečba, účinky sa dostavujú okamžite.

 

Má to ale aj svoje nevýhody

Nič nie je dokonalé a ani gély a spreje na predčasnú ejakuláciu. Prvou nevýhodou je nutnosť používať prípravok neustále. Aplikáciou týchto prípravkov sa totiž problém s rýchlym vyvrcholením nelieči. Ak gél či sprej nepoužijete, ste tam, kde ste boli predtým. To je asi najväčší rozdiel medzi znecitlivujúcimi prípravkami a tabletkami na predčasnú ejakuláciu ako napríklad Crilex. Crilex lieči problém s ejakuláciou dlhodobo, no nástup efektu nie je okamžitý a prípravok treba užívať 3-4 mesiace.

Druhou nevýhodou gélov je možnosť prenosu znecitlivujúcej látky do pošvy ženy. To bude mať za následok rovnaký efekt znecitlivenia ako u muža, a zážitok ženy z pohlavného styku sa zhorší. Riešením je aplikácia prípravku v dostatočnom časovom predstihu, aby sa stihol poriadne vstrebať a nemohlo tak prísť k prenosu účinných látok do partnerky.

 

Kde možno nakúpiť

Nižšie je uvedený zoznam prípravkov, ktoré môžete objednať cez internet. Zoznam nie je asi úplne kompletný. Ak viete o inom prípravku, dajte mi prosím vedieť, určite ho do článku doplním. Toto nie je reklama a poradie výrobkom je náhodné.

 

  1. Lovely Lovers DELAY spray – Intímny spray predlžujúci dĺžku styku. Obsahuje veľa účinných látok ako napríklad guarana, japonské ginko, menthol, pepermitový olej, kofein. Stačí aplikovať 5 minút pred pohlavným stykom, pretože po dvoch minutách už je kompletne vstrebaný v pokožke. Objem balenia je 50ml a predajná cena je 26€. Zakúpiť si ho môžete napríklad tu intimnenakupy.sk

 

lovely lovers delay spray