Choď na obsah Choď na menu
 


Porucha stoporenia 

podpora-erekcie.jpg

Stoporenie nastáva zhromažďovaním krvi v tkanivách penisu. Toto zhromažďovanie, ku ktorému dochádza veľmi rýchlo - v priebehu piatich sekúnd - je označované za skutočný triumf hydromechaniky. V priebehu týchto niekoľkých málo sekúnd sa zvýši prietok krvi v penisovej tepne až šestnásťkrát a do penisu pritečie až stoštyridsať mililitrov krvi. Samotné stoporenie spočíva v rafinovanom systéme, a to zObrázokvýšením prítoku na jednej strane a zamedzením odtoku na strane druhej, takže zhromaždenie krvi premení penis na tvrdý úd, ktorý potom ľahko vnikne do ženskej pošvy.  Žaluď zostáva aj pri erekcii mäkký a chráni tak pred poranením ženské pohlavné orgány. To je veľmi dôležité v prípade, pokiaľ sa žena miluje s mužom, ktorý patrí medzi šťastnejších nositeľov tých rozmernejších penisov.

produkty-pre-muzov.jpg

 

 

 

Porucha stoporenia môže mať telesný alebo psychický pôvod. Pokiaľ obidva vplyvy pôsobia súčasne, jedná sa o zmiešaný pôvod poruchy.

V minulosti bol tento problém chápaný len ako duševná záležitosť. Dnes vieme, že len 20 % všetkých porúch má psychický pôvod a až 80 % porúch stoporenia pohlavného údu má pôvod organický. Pod ním máme na mysli poškodenie nervových vlákien a ciev nachádzajúcich sa v pohlavnom úde.

Psychickú poruchu stoporenia najčastejšie spôsobuje depresia alebo silný stres. Tento prechodný typ poruchy spôsobuje žiaľ a smútok. Najčastejšie sa vyskytuje u mladších mužov. Porucha môže býť viazaná na určitú partnerku alebo na určité prostredie.  

Všeobecne je porucha stoporenia pohlavného údu organického pôvodu. Na nej však bezprostredne naväzuje aj okolité prostredie.

  

andrimax-2_sk.jpg