Choď na obsah Choď na menu
 


Partnerský problém

  sexup2_sk.jpg

Porucha stoporenia sa netýka iba mužov, ale i žien žijúcich s týmito mužmi. Je to partnerský problém a mnoho lekárov verí, že úspešnosť liečby ovplyvňuje partnerská pomoc. Odhaduje sa, že deväť z desiatich mužovporuchou erekcie nevyhľadá lékársku pomoc.

 

Akú úlohu hrá žena?

Žena môže v tomto prípade zohrať dôležitú úlohu. Môže povzbuzovať a podporovať svojho partnera, nasmerovať ho k vyhľadaniu lekárskej pomoci a následne prekonzultovať možnosti liečby. Komunikácia medzi mužmi s poruchou stoporenia a ich partnerkami je často komplikovaná, vznikajú často nedorozumenia. Mnoho partnerov by privítala možnosť otvorene hovoriť o svojich problémoch.

Čo radia sexuológovia?

Obrázok

 

Ak má váš partner problémy, pohovorte si s ním. Väčšina ľudí sa zhodne na tom, že nie je jednoduché hovoriť so svojím partnerom o takomto osobnom probléme.

Najlepší spôsob, aby sa muž začal liečit, je postaviť ho pred hotovú vec zo strany partnerky. Sami muži sa veľmi zriedka rozhodnú sami od seba podstúpiť vyšetrenie

Viacej ako dve tretiny mužov udáva, že ich partnerka sa podieľa spolu s nimi na liečbe. Priamo do ordinácie si privedie jeden z piatich mužov svoju partnerku. Prítomnosť partnerky je veľmi dôležitá z hľadiska aplikácie liečby a získaní nových informácií. Zároveň je dôležité, aby partnerka vedela o dôvode vzniku poruchy a prípadných nežiadúcich účinkoch liečby.

 

banner_zeny_sekce.jpg