Choď na obsah Choď na menu
 


Obriezka

andrimax-2_sk.jpg

Obriezka alebo cirkumcízia (lat.) je chirurgické odstránenie predkožky. Vykonáva sa z náboženských, ako aj hygienických a zdravotných dôvodov. Jedným z najčastejších zdravotných dôvodov obriezky je fimóza.

 

Obrázok

Obriezka v judaizme: Viac informácií pozri pod Brit mila.

Obriezka (hebr. ברית מילה - brit mila, dosl. "zmluva obriezky") je jedným z najdôležitejších prikázaní judaizmu. Podľa halachy je záväzná pre všetkých mužov. Biblický základ tohto prikázania tvorí rozprávanie o Abrahámovi, ktorý obrezal seba aj všetko svoje potomstvo a služobníctvo na znak večnej zmluvy s Hospodinom (porov. Gen 17,10).Obrázok

 

 

Ak to zdravotný stav dieťaťa dovoľuje, vykonáva sa na ôsmy deň po narodení (tak sa to stalo aj v prípade Ježiša, porov. Lk 2,21). Nevykonanie rituálu obriezky je ťažké previnenie a má za následok vylúčenie zo spoločenstva s Bohom.

obr.:Penis po obriezke

  Obriezka (Cirkumcízia) -  je chirurgické odstránenie predkožky.

Obriezka má dlhú tradíciu, u Židov a Arabov je odstránenie predkožky súčasťou ich náboženstva. Cirkumcízia sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestézii alebo v nemocnici formou niekoľkodňovej hospitalizácie. V prípade ambulantného zákroku nie je potrebné žiadne predoperačné vyšetrenie ani špeciálna príprava.

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, operačné miesto sa znecitliví lokálnym anestetikom , ktoré sa injekčne aplikuje do oblasti koreňa penisu pomocou injekčnej striekačky a ihly a umožní tak bezbolestný priebeh operácie. Operačná rana je šitá vstrebateľným materiálom, preto nie je potrebné po zahojení rany odstrániť stehy.

Obriezka nemá vplyv na potenciu, neznižuje schopnosť erekcie ani sexuálnu dráždivosť, ale naopak, má skôr pozitívny vplyv na sexuálny život. Veľa žien považuje mužov penis po obriezke za veľmi hygienický a sexy.

Pred a po - obriezka - cirkumcizia:

 

Obrázok - kliknite pre zväčšenie
vzhľad predkožky pred operáciou.
Obrázok - kliknite pre zväčšenie
predkožka je zápalovo zmenená a zúžená
Obrázok - kliknite pre zväčšenie
vzhľad penisu po obriezke

 

ČO VÁS ZAUJÍMA:

1.príprava pred zákrokom
Pred zákrokom nie je potrebné žiadne špeciálne vyšetrenie(interné predoperačné vyšetrenie) ani príprava. V deň zákroku môžete jesť a piť tekutiny. Alkohol je zakázaný, nie je vhodný ani deň pred zákrokom, alebo po zákroku, spôsobuje komplikácia ako je napr. zvýšené krvácanie, nevoľnosť.

2.dĺžka operačného zákroku
Zákrok trvá spolu s prípravou a ošetrením po zákroku približne 45 minút.

3.fyzický stav po zákroku
Po zákroku môžete odísť domov, v prípade potreby máte možnosť u nás počkať alebo si ľahnúť a oddýchnuť. Po príchode domov je vhodný kľudový režim.

4.ošetrovanie rany
Spôsob ošetrovania rany vám dôkladne vysvetlíme a pripravíme vám balíček s materiálom na ošetrovanie rany. Balíček obsahuje peroxid vodíka , Framykoin ( antibiotická mastička), sterilný materiál na ošetrenie a prekrytie rany, repík na prípravu kúpeľa podporujúceho hojenie rany.

5. čas hojenia rany
Rana sa hojí 7 - 10 dní, po tento čas nie je vhodný dlhší pobyt vo vode napr. kúpanie vo vani, plávanie. Dlhší pobyt vo vode môže spôsobiť zápal rany, predčasné uvoľnenie stehov, rozpadnutie rany a iné. Neodporúčame ani saunovanie, fyzicky namáhavý šport napr. bicyklovanie, futbal, cvičenie v posilňovni. Bežné sprchovanie nie je zakázané, ale naopak vhodné. Približne po 10 dňoch dochádza k vstrebaniu vnútornej strany stehov a ich následnému postupnému uvoľneniu.

6.komplikácie po zákroku
Komplikácie po zákroku sú zriedkavé a nezávažné. Mierny opuch penisu alebo hematóm (krvná podliatina ) sa môžu vyskytnúť druhý deň po zákroku. Krvácanie býva mierne, dochádza k nemu zvyčajne v oblasti uzdičky. V noci počas spánku, kedy má muž spontánnu erekciu, sa môže následkom napnutia rany a stehov objaviť mierne krvácanie alebo pocit bolesti. V prípade krvácania postačí iba ranu v mieste krvácanie kompresívne stlačiť ( miesto krvácania stlačiť pomocou dvoch prstov)

6.pohlavný styk po zákroku
Pohlavný styk je možný až po úplnom zhojení rany, keď sú všetky stehy vstrebané a uvoľnené. Obriezka nemá negatívny vplyv na erekciu a samotný pohlavný styk ,práve naopak, veľa mužov a ich partneriek vyjadruje väčšiu spokojnosť.


obrizka by dewkiu

 

prevzate z : www.obriezka.sk

logo.png