Choď na obsah Choď na menu
 


Päť výhod, ktoré do života muža prináša obriezka

obriezka_dvojica.jpgKeď sa začne diskutovať o obriezke, spoločnosť sa zvyčajne hneď rozdelí na dva tábory. Jeden vyrukuje s náboženskými a zdravotnými aspektmi, druhý sa odvoláva na prírodu, ktorá nikdy nič nenadeľuje len tak, ani mužom predkožku. Stúpenci obriezky však teraz majú argument navyše – posledná americká štúdia totiž preukázala, že obriezka má pozitívny vplyv na zdravie muža aj na jeho sexuálnu výkonnosť.

article preview

Keď sa začne diskutovať o obriezke, spoločnosť sa zvyčajne hneď rozdelí na dva tábory. Jeden vyrukuje s náboženskými a zdravotnými aspektmi, druhý sa odvoláva na prírodu, ktorá nikdy nič nenadeľuje len tak, ani mužom predkožku. Stúpenci obriezky však teraz majú argument navyše – posledná americká štúdia totiž preukázala, že obriezka má pozitívny vplyv na zdravie muža aj na jeho sexuálnu výkonnosť.

 

obriezka.jpg

Hneď na úvod si povedzme, že predkožka skutočne nebola pre mužov len zbytočným kúskom kože – chránila ich žaluď pred zranením v pradávnych časoch, keď sa naháňali za korisťou v pralesoch či po skalách. Dnes však už muži nepobehujú po stepiach nahí, nemusia sa plaziť či štverať po stromoch, aby ulovili niečo na večeru. Predkožka tak v podstate stratila svoje opodstatnenie.

Kým v našich končinách sa po narodení chlapčeka pre jeho obriezku rozhodne len zanedbateľný počet rodičov, inak je to napríklad v USA, kde je obrezávaných približne 60 percent novorodených chlapcov. Mnohí aktivisti kritizujú, že dieťa nemá možnosť výberu a v takto zásadnej veci by rodičia v žiadnom prípade nemali rozhodovať za svojho syna, ak dôvodom pre obriezku nie sú zdravotné indikácie. Úrad pre kontrolu a prevenciu chorôb v USA (CDC) však v poslednej štúdii jednoznačne konštatuje, že chirurgické odstránenie predkožky by mali plne hradiť všetky poisťovne, pretože jeho prínosy vysoko prevyšujú všetky prípadné riziká. Ako teda mužská obriezka, odborne cirkumicízia, ovplyvňuje život muža?

ejakulace.jpg

1. Klesá riziko nákazy HIV

Je to tak, u obrezaných mužov je podstatne nižšia pravdepodobnosť, že sa pri heterosexuálnom styku nakazia vírusom HIV. Podľa výskumov realizovaných v Afrike je riziko nižšie až o 44 percent. Odhaduje sa, že príčinou je náchylnosť predkožky na natrhnutie pri sexe, čím sa vírusu otvára cesta do tela. Svoje však zrejme zohrávajú aj záhyby na predkožke, ktoré poskytujú vhodné prostredie pre baktérie a vírusy.

2. Menšia pravdepodobnosť, že dostanete rakovinu

Výskum preukázal, že obrezaní muži sú vystavení riziku rakoviny penisu menej, ako neobrezaní. Ochorenie spôsobujú karcinogénne subtypy ľudského papilomavírusu HPV, ktoré majú na svedomí až 40 percent tohto onkologického ochorenia.

3. Chránite aj partnerku

Spomínaný vírus HPV neohrozuje len muža, podpisuje sa aj pod vznik rakoviny krčka maternice u žien, a to dokonca až v 100 percentách prípadov. Obrezaný muž teda nechráni len seba, ale aj svoju partnerku, a to nielen pred HPV, ale aj pred ďalšími ochoreniami, napríklad genitálnym herpesom, bakteriálnou vaginózou či trichomoniázou.

obriezka_dvojica.jpg

4. Vydržíte dlhšie

Obriezka môže oddialiť orgazmus. V istej tureckej štúdii si neobrezaní účastníci stopovali, ako dlho im trvá dosiahnutie orgazmu. To isté potom urobili po absolvovaní cirkumicízie. Výsledky ukázali, že po obriezke vydržali približne o 20 sekúnd dlhšie. Dá sa predpokladať, že muži s obriezkou majú penis menej citlivý, čo sa pravdepodobne podpísalo pod drobný časový rozdiel.

5. Pre ženy ste se*y

Na mnohé ženy pôsobí obrezaný penis príťažlivo. Zdá sa im čistejší, voňavejší, a vďaka obnaženému falusu aj mužnejší. Potvrdzuje to aj 32-ročná Ingrid: „Môj súčasný priateľ má obrezaný penis a je to super. Žiaden zápach, žiadne prekvapenie za predkožkou, práve naopak – vzrušenie a vôňa. Chlap s obriezkou je jednoducho viac samec, a ak má aj väčší penis, pôsobí ako alfasamec…“

magnetifico-muzi.jpg

Foto: Newsbite.it

Zdroj:manmagazin.sk