Choď na obsah Choď na menu
 


Predčasná ejakulácia

delay-hover.jpg


  Ejaculatio praecox ( predčasná ejakulácia ) je sexuálna dysfunkcia, pri ktorej nie je muž schopný ovládať výron semena až do uspokojenia partnerky, ak táto netrpí sexuálnou poruchou. Termín ejaculatio ante portas označuObrázokje ťažkú formu predčasnej ejakulácie, pri ktorej muž ejakuluje ešte pred vniknutím  do partnerky. Obvykle pri predčasnej ejakulácii muži ejakulujú pár sekúnd alebo do jednej minúty po vniknutí do pošvy partnerky, čím dochádza k nedostatočnému sexuálnemu zážitku u partnerky. Príčiny predčasnej ejakulácie su vrodené dispozície k tejto poruche,dlhšia abstinencia v pohlavnom živote, krátka uzdička a zápaly močových ciest. Liečba spočíva v operačnom preťatí uzdičky ( ak je krátka ), aplikácii lokálnych anestetík a v psychoterapii. V zložitejších prípadoch su vhodné antidepresíva, ktoré predlžujú ejakulačný reflex.

 

Najčastejším sexuálnym problémom u mužov je predčasný výron semena. K liečbe alebo i k prevencii slúži buď stlačenie penisu tesne pod žaluďom, alebo prerušenie súlože, v oboch prípadoch tesne pred ejakuláciou. Bezprostredne pred ejakuláciou stiskne jeden z partnerov palcom a dvoma ďalšími prstami penis tesne pod žaluďom.

 

crilex2_sk.jpg

 

Na oddialenie predčasnej ejakulácie je určený aj produkt CRILEX

 

O prepriciny-predcasne-ejakulacie.jpgdčasnej ejakulácii hovoríme vtedy, ak muž vyvrcholí do minúty od vniknutia penisu do vagíny. Nie je zriedkavé, že orgazmus sa dostaví už ppár sekundách. Stačí, že muž urobí tri-štyri pohyby a je koniec. Lenže na to, aby sme stanovili túto diagnózu, musia byť okrem krátkeho trvania sexuálneho styku splnené aj ďalšie podmienky. Chlap by mal mať zároveň oslabené vôľové ovládanie ejakulácie, čo znamená, že vyvrcholí skôr, než si želá. A tento problém mu navyše musí spôsobovať stres, prípadne partnerské problémy.“

  

 

 

 

levely-lovers.jpg

 

sexup2_sk.jpg